таг: Чејни

Лиз Чејни и Џон Катко ќе гласаат за импичмент на Трамп

0
Пратеничката Лиз Чејни, која зазема високо место во републиканското раководство во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, изјави дека ќе гласа за отповикување на...