fbpx

таг: четвртото

Атлетико Мадрид се спаси со голот на Фелипе

0
Атлетико Мадрид беше на праг на четвртото реми во последните пет меча, но Фелипе после центаршутот на Јаник Караско погоди со глава во...

Нант ја најде замената за Кире Лазаров

0
Францускиoт ракометен тим Нант денеска го потврди четвртото засилување за следната сезона, а овој пат се работи за десната бековска позиција. Нант...

МЗТ Скопје се испоти за да дојде до победа над ТФТ

0
Во заостанатиот натпревар од четвртото коло во првата лига, кошаркарите на МЗТ Скопје со 91:78 го совладаа ТФТ. Екипата на...