fbpx

таг: четвртокот

Геополитиката ги турка надолу цените на нафтата

0
Нафтата се спушти во четвртокот, движејќи се околу двомесечното ниско ниво, бидејќи предложената ценовна граница на руската нафта од земјите на...

Зошто на Украинците и на Русите им е важен нефукнционалниот Чернобил?

0
Руските и украинските сили се бореа во четвртокот за да го контролираат Чернобил, сè уште...

(ВИДЕО) Стотици куќи уништени во пожари во Коларадо

0
Стотици куќи се уништени во четвртокот во пожарите во западната американска сојузна држава Колорадо, зафатена од силни ветрови и најголемата суша...

Венеција избегна да се најде на списокот на загрозено светско наследство

0
Венеција во четвртокот за малку избегна да се најде на списокот на загрозено светско наследство, како што беше предложено од УНЕСКО, непосредно пред...

Најмалку тројца загинати и околу 200 повредени во силното невреме на...

0
Јужноморавскиот регион во Чешка, особено регионите Брецлав и Ходонин, во четвртокот вечерта беа погодени од многу силно...

ВИДЕО: Откриена првата бремена египетска мумија, единствен случај во светот

0
Полските научници во четвртокот објавија дека ја откриле првата бремена египетска мумија во светот додека скенирале посмртни остатоци стари 2.000 години, кои...

Никогаш понеизвесно првенство во Шпанија, 35. коло може да биде круг...

0
Барселона во четвртокот потполно неочекувано загуби од Гранада со 1:2, што значи дека Атлетико е сепак најблиску...

Арми Хамер на мета поради новите страшни обвинувања: „Брутално ме силуваше...

0
Во четвртокот, жена која се претставила само како Ефи на прес-конференција рекла дека четири години била во врска со актерот, кој во...

ВИДЕО: Срамно е судиите да се користат за приватна војна против...

0
Во четвртокот МЗТ Скопје Аеродром славеше против ТФТ со 91:78 во заостанат натпревар од четвртото коло во Првата македонска лига. ...