fbpx

таг: четвртиот

ЕУ и официјално го воведува четвртиот пакет санкции против Русија

0
Утрово Европската Унија и официјално го договори четвртиот пакет санкции против Русија. Новиот пакет санкции,...

Денеска е Св. Спиридон Чудотворец

0
Свети Спиридон живеел во четвртиот век на островот Кипар. Родителите му биле прости луѓе и тој од младоста чувал овци. Кога му...

Циципас: И покрај поразот во првото коло, чувствувам дека сепак ќе...

0
Четвртиот светски рекет Стефанос Циципас ги сподели емоциите по поразот од Андреј Рубљев во првото коло од групната фаза на завршниот АТП турнир....

Трет пораз на Пелистер во АБА 2 лигата

0
Битолски Пелистер го претрпе третиот пораз во четвртиот натпревар во кошаркарската АБА 2 лига, откако попладнево загуби од Војводина со 66-75 (39-36). ...

Д-р Олумчев: Прерано се олабавивме, нè очекува тешка пандемиска зима

0
Пикот на четвртиот ковид бран допрва доаѓа. Бројките на новодијагностицирани растат, вакцинацијата за прва доза речиси замре, ретко кој носи заштитни маски и...

Зверев обезбеди пласман на завршниот АТП турнир

0
Четвртиот светски рекет, Александар Зверев, избори место на завршниот АТП турнир, кој годинава првпат ќе се одржи во Торино. Германецот ќе игра...

Четврти чешки министер за здравство по ред поднесува оставка

0
Четвртиот министер за здравство во Чешка во последната година од почетокот на пандемијата на вирусот корона, денеска...

Објавен Макроекономскиот монитор на Фајнанс тинк за четвртиот квартал лани

0
Во четвртиот квартал од 2020 година, БДП се намали за -0,7 отсто, што е во линија со иницијалната проекција од Фајнанс тинк од...