fbpx

таг: четврта

Израел одобри четврта доза вакцина против ковид-19

0
Израел ќе им понуди четврта доза вакцина против ковид-19 на луѓето над 60 години и...

Израел одобри четврта доза вакцина за некои категории граѓани

0
Израел денеска одобри употреба на четврта доза на вакцината против ковид-19 за жителите на домовите...

Во страв од омикрон, Израел објави четврта доза вакцина за некои...

0
Израел објави дека ќе понуди четврта доза од вакцината против коронавирус на луѓе постари од...

Филипче: За една година четири трансплантации на срце, неверојатен успех за...

0
Утрово беше извршена и четврта трансплантација на срце во рок една година. Тоа за министерот Венко Филипче е неверојатен успех. ...

Министерот со скинати фармерки и рацете в џеб: Се подготвува четвртата...

0
Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш, соопшти предмалку министерот за здравство Венко Филипче,...