fbpx

таг: четворица

Данската полиција: Нема индикации дека пукањето во Копенхаген е поврзано со...

0
Во нападот што се случи вчера загинаа три лица, а четворица се тешко повредени. Полицијата...

Астронаути со Спејс Икс на пат кон Меѓународната вселенска станица

0
Четворица астронаути се на пат кон Меѓународната вселенска станица по спектакуларното ноќно лансирање. Advertisements ...

За помалку од 16 часа од лансирањето: Астронаутите со ракетата „Спејс...

0
Четворица астронаути, тројца од НАСА и еден од Европската вселенска агенција (ЕСА), успешно пристигнаа на...

Четворица блиски соработници на Џонсон поднесоа оставки за само неколку часа

0
Четворица високи соработници на премиерот на Обединетото Кралство, Борис Џонсон, поднесоа оставка за неколку часа...

Дани Алвеш нема да игра за Барселона во Лигата на Нации

0
Фудбалскиот клуб Барселона регистрираше четворица нови фудбалери, но само тројца може да пријават во УЕФА за натпреварите од Лигата на Европа. ...

Четворица починати за едно деноноќие во штипскиот ковид центар

0
Четворица пациенти ја загубија битката со коронавирусот во штипскиот ковид центар. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска информира дека двајца од пациентите се...

Четворица астронаути полетаа кон МВС

0
НАСА и „Спејс-Икс“ испратија четворица астронаути на Меѓународната вселенска станица (МВС) во земјината Орбита, каде што треба да пристигнат утре. Астронаутите од...

Незгодната страна на патувањето во Вселената и назад

0
Четворица астронаути треба да пристигнат на Земјата утре, по престојот на Меѓународната вселенска станица, а патувањето што ќе трае околу 20 часа ќе...

Четворица починаа, 219 нови случаи на ковид-19 од кои по 65...

0
Починаа четворица пациенти од компликации од ковид-19, а Министерството за здравство информира дека по последните 24 часа се регистрирани нови 219 случаи. Од...

(ФОТО+ВИДЕО) Во 24 куфери носел над еден тон кокаин и бил...

0
Уапсени се и четворица членови на екипажот, од турска националност, а идентитетот на шпанскиот државјанин не се откриваШпански државјанин е уапсен на аеродромот...