таг: Чернихив

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: Чернихив под напад утрово

0
Руските агресори денеска истрелаа проектили врз градот Чернихив, предизвикувајќи загинати и повредени цивили, објави на Телеграм, шефот на регионалната воена управа на...

Осум деца се тешко ранети кога граната експлодира на детски настан...

0
На детски настан во украинскиот град Чернихив експлодираше фрлач на гранати, при што повредени се...

Градски совет: Во градот Чернихив досега загинаа 700 цивили

0
Повеќе од 700 цивили се убиени во северниот град Чернихив, изјави за Би-Би-Си шефот на...