таг: чекори

Зошто е добро да се јадат ореви секој ден

0
реклама Еден од најважните чекори што треба да се преземат за здраво тело во целина...

Стано: Косовските власти да избегнуваат еднострани чекори кои може да ја...

0
– Европската Унија ги повикува косовските власти да избегнуваат еднострани чекори кои може...

И 5.000 чекори на ден се доволни за здраво тело и...

0
И помалку од 5.000 чекори дневно се доволни за одржување на здравјето и добрата форма на телото, покажува ново истражување, иако досега преовладуваше...

Почнува дводневниот Самит на НАТО

0
Клучните предизвици со кои се соочува Алијансата и натамошните чекори за зајакнување на...

Нова студија открива колку треба да пешачите неделно ако сакате да...

0
Ако пешачите околу 8.000 чекори еднаш или двапати неделно, може значително да го намалите ризикот од рана смрт, покажува новото американско истражување. ...

Русија: ќе преземеме „воено-технички чекори“ поради одлуката на Финска да влезе...

0
Русија предупреди дека ќе мора да преземе „воено-технички чекори“ поради одлуката на Финска да стане...

Русија ќе ги одигра плеј-оф натпреварите, реагираат Полска и Шведска

0
Извршниот Комитет на ФИФА ги презеде првичните чекори во врска со војната на Русија против Украина. Највисокото раководно тело на светскиот фудбал всушност...

Трудо се повика на Законот за вонредни ситуации за да ги...

0
Канадскиот премиер Џастин Трудо презеде досега нови чекори повикувајќи се на Законот за...

Тајни документи: Шефот на кабинетот на Трамп имал план за напад...

0
Станува збор за компјутерска презентација во која се наведуваат чекори за блокада на прогласувањето на новиот претседател на САД. Фактот...

Им ги крадат парите на милиони луѓе: Гугл откри стотици злонамерни...

0
Гугл презема се пософистицирани чекори за да ја спречи појавата на малициозните апликации на Google Play. Но, новата рунда на отстранување која опфаќа околу...