таг: чекаат

Меѓу 120 и 150 лица чекаат за трансплантација на бубрег, но...

0
Меѓу 120 и 150 лица што чекаат за трансплантација на бубрег, но реалната листа е многу поголема, изјави денеска Душко Ѓоргиев, претседател на...

Што ако виолетова медуза ве касне на море: Еве неколку корисни...

0
Сите едвај чекаат да отидат на море, педантно го организираат и најситниот детаљ за максимално да уживаат во него. Сепак, постојат непредвидени околности...

Четири месеци се пишува законот за отпис на каматите на долговите

0
Граѓаните четири месеци чекаат Владата да го скори законот со кои се предвидува отпис на камати за долгови кон јавни претпријатија. Ова ветување...

Најголемиот светски произведувач на вакцини за Ковид-19 соочен со недостаток на...

0
Во Индија, најголемиот светски производител на вакцини, милиони луѓе чекаат за имунизација во услови на уништувачки втор бран на инфекции. Индија обично...

Хаос во Лондон: Пациенти чекаат и по девет часа за да...

0
Пациентите чекаат и по девет часа во возила на брза помош за да влезат во болниците, предупреди денеска шефот на Службата за итни...