fbpx

таг: часот

Трите опции на Македонија за освојување на првото место во група

0
Македонската фудбалска репрезентација денеска со почеток од 18 часот ја има последната шанса за да се избори...

Напаѓачот на Абе користел рачно изработен пиштол и не се ни...

0
Поранешниот јапонски премиер Шинзо Абе е застрелан околу 11:30 часот по локално време...

Бугарија; Утре нов обид да заседава комисијата за надворешна политика

0
Партијата на премиерот Кирил Петков за утре во 14 часот повторно ја свика Комисијата за надворешна политика, откако Собранието денеска не...

Во 12:13 часот ни доаѓа астрономското лето

0
Во 12:13 часот на 21 јуни доаѓа астрономското лето. Оваа година почетокот на летото ќе ни донесе многу сонце и високи температури. ...

Ако сакате да намалите килограми, појадувајте во ова време: Доктор открива...

0
Докторот откри во колку часот треба да го јадеме првиот оброк – и дефинитивно е подоцна отколку што очекувате. Слушнавме експерти...

Британските пратеници ќе гласаат за доверба на премиерот Џонсон

0
Конзервативните пратеници во Велика Британија од 19 до 21 часот ќе гласаат за доверба на...

Нов земјотрес во БиХ со јачина од 3,3 степени според Рихтер

0
Вечерва во 20:02 часот повторно е почувствуван потрес во БиХ. Според Евромедитеранскиот сеизмолошки центар земјотресот...

„Опа, уууу“: Земјотрес за време на црногорските вести – новинарката се...

0
Силен земјотрес вечерва околу 23 часот ја погоди Босна и Херцеговина, а го потресе целиот регион. Така, за време на дневникот на...

Експлозија во Истанбул, наредена итна евакуација на граѓаните

0
Најмалку три згради се евакуирани откако околу 8:30 часот по локално време избувнала експлозија во...

Потврдено: Средбата Украина-Русија ќе се одржи во 16:00 часот

0
Денеска во 16 часот по киевско време ќе се сретнат делегациите на Украина и Русија....