таг: Чавушоглу

Ердоган следниот месец ќе ги посети балканските земји

0
Турскиот министер за надворешни работи, Мевлут Чавушоглу изјави дека турскиот претседател Реџеп Таип...

Чавушоглу: Одбиваме да дискутираме за промена на границите на Балканот

0
Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу денеска во Сараево изјави дека неговата земја одлучно одбива каква...