таг: црната

Побрзо се потите во црна облека отколку во бела, но телото...

0
Германските медиуми пишуваат дека црната облека на телото му го обезбедува потребното разладување во топлите денови. Звучи смешно, но тоа е вистина. Вистина...

Црната листа на САД најверојатно ќе се проширува и со други...

0
Црната листа на САД ќе се проширува и покрај името на струшкиот градоначалник...

Захарова: Русија воведува санкции за уште 36 граѓани на Велика Британија

0
Русија ја прошири црната листа на британски државјани за уште 36 имиња поради антируската политика...

Вардар доживеа уште еден пораз

0
Продолжи црната серија на ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите, откако вечерва загубија од Пик Сегед со 34:31. Унгарскиот претставник на...