fbpx

таг: „црвените

Мојс: Не заслуживме пораз на Олд Трафорд

0
Цели 90 минути „црвените ѓаволи“ не можеа да го скршат отпорот на гостите, па тоа мораа да го направат во 93. минута, по...

Напаѓачот на Јунајтед, Рашфорд е најскапиот фудбалер на светот!

0
Играчот на „црвените ѓаволи“ е најскапиот фудбалер на светот и вреди скоро 166 милиони евра.. Маркус Рашфорд, напаѓачот на Манчестер...