таг: Црвената

Роверот на НАСА на Марс забележа воздушен вител висок два километри

0
реклама На Црвената планета е забележан прав вител, многу поголем од оние на Земјата. Видеото е снимено...

Ако често носите црвена боја, еве што говори тоа за вас:...

0
Црвената е архетипската боја и првата што ја препознаваме при раѓањето, по белата и црната. Поради присуството на црвениот пигмент во природата, уште...

Скршената гитара на Ноел Галагер продадена за 300.000 евра

0
Црвената електрична гитара „Гибсон“ од 1960 година, користена од Ноел Галагер, некогашната ѕвезда на бендот „Оазис“, којашто фронтменот на бендот – неговиот брат...

Еве како да добиете интензивна црвена боја на јајцата: Метода која...

0
Црвената е традиционалната боја со која ги бојадисуваме велигденските јајца Црвената боја ја симболизира пролеаната крв на Исус Христос за време на...

ФОТО: Лонгорија во црвено бикини го покажа совршеното тело, фановите и...

0
Црвената боја пред 20 години беше заштитен знак на Габриеле Солис во серијата „Очајни домаќинки“. Тој лик го глумеше популарната актерка Ева...