fbpx

таг: „Циско”

Неколку технолошки гиганти му се придружија на Фејсбук во правната битка...

0
Технолошките гиганти „Мајкрософт”, „Алфабет”, „Циско” и „Вмвер” вчера се приклучија во правната битка на Фејсбук против хакерската компанија НСО, со поднесок до...