таг: Цирих

Швајцарци ја направија совршената чоколада

0
Универзитетот ETH од Цирих се дружи со прехранбената индустрија за да произведат чоколада од цел плод на какао, која е поодржлива и повкусна....

Mакедонија денес ќе ги дознае противниците за Европско Првенство

0
Вo Цирих ќе се одржи ждрепката за квалификациските групи за женското Европско првенство во 2024...