таг: ЦИВИЛ

Портпаролката на руското МНР, Захарова, неформална шефица на неколку македонски портали...

0
ДРАГАН МИШЕВ во соработка со Мониторинг тимот на Цивил УСЛОВ НА ЗАХАРОВА ЗА „МИРОВНАТА ФОРМУЛА“ Западот да...

Кој се „израдува“ на наводното загинување на 30 македонски државјани на...

0
ДРАГАН МИШЕВ Во соработка со Мониторинг тимот на ЦИВИЛ Начинот на кој одредена вест се презентира кај одредени македонски медиуми,...

ЦИВИЛ: Таканаречените избори во Русија се нелегални и се одржуваат под...

0
ЦИВИЛ – Центар за слобода, како организација со долгогодишно искуство во изборниот мониторинг, оценува дека изборниот процес за „ре-избор“ на рускиот претседател претставува...

Руските наративи во македонските медиуми: Изгубени во преводот

0
ДРАГАН МИШЕВ Во соработка со Мониторинг тимот на ЦИВИЛ На први март, државната информативната агенција МИА, објави содржина, со...

„Украина – две години хероизам“ – голема мултимедијална конференција во Скопје

0
Амбасадата на Украина, во соработка со македонската граѓанска организација ЦИВИЛ – Центар за слобода, организира голема конференција под наслов „Украина – две години...

Откако кариерата му тргна по надолна линија, поранешната холивудска ѕвезда Стивен...

0
Во контекст на опширниот осврт на  Цивил Медиа за тоа зошто дискредитираните Американци се впуштаат во улога на пропагандисти на озлогласени диктатори, како еден...

Злосторничкиот руски режим истовремено убива цивили и води жестока антиукраинска кампања...

0
ОЛЕГ УСАТЕНКО Ексклузивно за ЦИВИЛ МЕДИА Рускиот режим на путин свесно избра геноциден и злосторнички метод...

РУСКА ПРОПАГАНДА: Под плаштот на „анализи“ и „истражувања“ се пласираат манипулативни...

0
ДРАГАН МИШЕВ Во соработка со Мониторинг тимот на ЦИВИЛ Тоа што државната новинска агенција МИА го пласираше...

ЦИВИЛ ги осудува руската агресија и ракетниот терор против Украина и...

0
Како организација посветена на човековите права и слободи, ЦИВИЛ јасно, недвосмислено и најостро го осудува чинот на агресија и ракетниот ракетен терор кој...

Рашистите повикуваат на „деукраинизација“: Кремљ со геноцидна кампања за дискредитација на...

0
ДРАГАН МИШЕВ / ЦИВИЛ МЕДИА Не е неважен детаљ тоа што рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, свика прес конференција,...