таг: центри

Мета на руски воздушни напади се и украински болнички центри

0
Мета на руски воздушни напади се и украински болнички центри. Синоќа неколку ракети ја погодија болницата во градот Житомир, односно породилиштето.Градоначалникот...

Русија бомбардира украински градови, падобранци се спуштија во Харков

0
Руските сили продолжија со бомбардирање на украински населени центри, а падобранци се спуштија во вториот...

Грција размислува за центри за вакцинација во универзитетските кампуси

0
Можноста за поставување центри за вакцинација во универзитетските кампуси за имунизација на студентите со почетокот на академската...

Викендов кафулињата и трговските центри ќе затворат во 14:00 часот, Србија...

0
Кафулињата, рестораните, односно сите угостителски објекти, како и трговски центри во Србија, ќе работат до 14 часот...

Руските трговски центри загубија 3,4 милијарди долари оваа година

0
Вкупните приходи на трговските центри во Русија се помали за 3,4 милијарди долари во 2020 година поради пандемијата на коронавирус, изјави денеска...