таг: центрите

Украински хакери ги уништија центрите  за податоци што ги користи руската...

0
Украински хакери ги уништија центрите  за податоци што ги користи руската одбранбена индустрија, Гаспром, Росне. Меѓу нив се Гаспром, Лукоил, Телеком и водечките...

Расте бројот на хоспитализации: Во ковид – центрите во болниците се...

0
Во ковид – центрите во болниците во државава во моментот се лекуваат 512 пациенти. Од нив, 177 се во ковид – центрите во...

Поради случаи со редок и тежок вид на згрутчување на крвта,...

0
Центрите за контрола и превенција на болести на САД (ЦДЦ) и американската Управа за храна и лекови (ФДА) препорачаа земјата да ја паузира...

Овој преглед немојте да го правите барем четири недели по вакцинирањето

0
Центрите за контрола и превенција на болести сугерираат дека би требало со мамографија да почекате 4-6 недели по вакцинацијата, за да ги избегнете...

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 492 пациенти, слободни кревети...

0
Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминативе 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 492 пациенти позитивни и суспектни на...