таг: централноамериканската

Во Салвадор биткоинот ќе стане официјално средство за плаќање

0
Претседателот на централноамериканската држава Салвадор, Наџиб Букеле (39) преку видео порака на конференцијата за биткоини во Мајами објави дека следната недела ќе...