таг: Централниот

(ВИДЕО) Повеќе од 30 страшни торнада ја погодија Америка, се стравува...

0
Разорни торнада го погодија централниот и јужниот дел на САД доцна во петокот и рано во саботата, а властите стравуваат дека...

Силен земјотрес 6,1 степени го погоди централниот дел на Алјаска

0
Централниот дел на Алјаска утринава, во 9 часот по локално време, го погоди силен земјотрес со магнитуда на ударот од 6,1 степени според...

Во Русија регистриран првиот тест во светот за детектирање на британската...

0
Централниот научно-истражувачки институт за епидемиологија на Федералната служба за фитосанитарен надзор на Русија (Роспотребнадзор) го разви и...