таг: централа

Превентивно прекината работата на нуклеарната централа Кршко

0
Работата на нуклеарната централа Кршко превентивно ќе биде прекината поради истекување...

Кина ја забрани морската храна од Јапонија откако водата од Фукушима...

0
Откако Јапонија почна да испушта вода од нуклеарна централа која содржи...

Украинскара нуклеарка Запорожје исклучена од електричната мрежа по руските напади

0
Украинската нуклеарна централа Запорожје е исклучена од редовно снабдување со електрична енергија по големиот бран руски ракетни напади низ целата земја,...

Експлозии во близина на нуклеарната централа Запорожје

0
Во украинската нуклеарна централа Запорожје, која е под руска окупација, вчера одекнаа силни...

Кремљ загрижен за безбедноста на нуклеарката Запорожје

0
Кремљ денеска изрази загриженост за безбедноста на нуклеарната централа Запорожје. Advertisements Според Москва, украинските...

Русија тврди дека е гранатирана нуклеарната централа Запорожје

0
Украинската нуклеарна централа Запорожје, најголемата нуклеарна централа во Европа, денеска била гранатирана, јави...

Ослободен директорот на нуклеарната централа Запорожје

0
Генералниот директор на нуклеарната централа Запорожје, која беше окупирана од Русија, Ихор Мурашов,...

Шефот на МААЕ: Ситуацијата во нуклеарната централа Запорожје се влошува

0
Ситуацијата во украинската нуклеарна централа Запорожје дополнително се влошува, предупреди генералниот директор на...

Во Запорожје работи само еден од шесте реактори

0
Компанијата што управува со украинската нуклеарна централа Запорожје соопшти дека работи само еден...

Зеленски: Русија ја доведе Европа на работ на радијациска катастрофа

0
Расте загриженоста поради борбите во близина на најголемата нуклеарна централа во Европа во Запорожје Украина....