fbpx

таг: центар

Јокиќ: Не ме почитуваат? Не ми треба внимание

0
Тренерот на Денвер, Мајкл Мелоун неодамна кажа дека српскиот центар заслужува подобар третман, а по победата против Портланд, новинарите му поставија прашање на...

Научниците открија нови симптоми на омикронот кои се појавуваат по три...

0
Американскиот центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) спроведе студија која покажа дека симптомите на инфекција со сојот омикрон се појавуваат по...

ЦДЦ со препорака до Американците: „Не се вакцинирајте со Џонсон и...

0
Американскиот центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) им препорача на Американците да изберат една од двете други овластени вакцини...

(ВИДЕО) Огромен пожар го голта Светскиот трговски центар во Хонг Конг:...

0
Голем пожар избувна во Светскиот трговски центар во Хонг Конг, каде што десетици луѓе останаа...

Давид Дејвис или Урош Зорман во комбинација за замена на Веселин...

0
Рускиот специјализиран портал  за ракомет „Брз центар“ пишува дека наследник на Вујовиќ ќе биде добро познато лице на македонската ракометна сцена – Давид...

Објавена нова корона-карта на Европа: Без зелена зона

0
Европскиот центар за контрола и превенција на болести (ЕЦДЦ) објави нова корона-карта на Европа, која ја ажурира секој четврток. На неа, ситуацијата...

Василев: “Промените продолжуваат” ќе води преговори за новата бугарска Влада

0
Победникот на изборите во Бугарија, коалицијата на левиот центар „Промените продолжуваат“, ќе преговара за влада...

Вакцинација или прележан Ковид? Студијата открива кои антитела се подолготрајни

0
Нова студија на американскиот Центар за контрола и превенција на болести дава одговор на прашањето на кое научниците се обидуваат да одговорат уште...

САД почнуваат со вакцинирање против ковид-19 на деца од пет до...

0
Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) синоќа препорача вакцинирање на деца против ковид-19 од...

Објавена новата корона мапа: Ова се најбезбедните дестинации во ЕУ

0
Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ЕЦДЦ) во четврток ја објави најважната карта за коронавирусот во Европската унија. Според оваа...