таг: цена

Земјите од Г7 се согласија да ги ограничуваат цените на руската...

0
Групата земји Г7 и Австралија се согласија да одредат фиксна цена за руската нафта подоцна...

(ВИДЕО) Маж во Русија го бркаат по улиците додека се обидува...

0
Ова е моментот кога човек кој се обидува по секоја цена да избегне да влезе...

Колку вреди Колосеумот во Рим?

0
Својата цена ја доби и Колосеумот, легендарниот споменик на генијалноста и величественоста на антички Рим. Во извештајот објавен од финансиските консултанти на компанијата...

Њукасл го купи Бруно Гимараеш

0
Англискиот фудбалски клуб се договори со Лион за цена на трансферот од 40 милиони евра, плус два милиони во бонуси. Фудбалерот од...

ФОТО: Барселона има приоритет, купува играч на Јувентус

0
Барселона има намера по секоја цена да го купи од Јувентус дефанзивецот Матијс Де Лихт, ова го тврдат медиуми од Италија и Шпанија....

Од полноќ пониска цена само на бензинот Супер-95

0
Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќсе намалува за 0,50 денар/литар, а малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е...

Илјадници станови низ земјава зјаат непродадени, а и уште се градат

0
Зголемената цена на становите и најавата за дополнителен раст на цените по станбен квадрат е само една од причините што во моментов во...

Ова е најефтиниот електричен автомобил во Европа – има кожна ткаенина...

0
Почетната цена е исто така позната. И тоа изнесува 9.999 евра за овој минијатурен автомобил на ниво на скоро двојно поскап Смарт....