fbpx

таг: Целта

Роналдо: Не постојат совршени сценарија

0
Кристијано Роналдо во интервју за „ЕСПН Бразил“ признава дека целта да настапи на уште едно Светско првенство, тоа во Катар на крајот на...

Курти: Нашата цел во 2022год. е да се постигне договор со...

0
Целта на Владата на Косово е да постигне договор со Србија и да ги нормализира односите во 2022 година, изјави денеска...

Милевски: До последно ќе се бориме за мундијалски бараж

0
Шест бодови од натпреварите против Ерменија и Исланд е целта со која македонската фудбалска репрезентација влегува во завршниот ноемвриски циклус во мундијалските квалификации,...

ЕУ: Целта е исполнета – 70 проценти од возрасните вакцинирани

0
…објавија од Европската комисија. Advertisements „Целта за вакцинирање на 70 проценти од возрасната популација во ЕУ...

ЕК ја објасни целта на ковид пасошите

0
Од Европската комисија (ЕК) денеска прецизираат дека целта на предлогот за дигитални пасоши е да се олесни...

Заев: Административниот рок не смее да биде пречка за исплата на...

0
Целта е финансиската поддршка од по 6.000 денари да стигне до секој граѓанин на кој по закон му следува, и не смее никаков...

Унгарската опозиција се обедини: Со заеднички сили против режимот на Орбан

0
Целта на опозицискиот сојуз е да создаде „независна, жива и горда Унгарија“, напишаа партиите. Лидерите на шесте партии исто така ветија дека...