таг: целото

Медведев го споредува Зеленски со Хитлер

0
Изјавите на украинскиот претседател Володимир Зеленски дека го смета целото руско население одговорно за воената операција во Украина звучат како идеи...

Орбан одби да воведе ковид потврди, а испрати порака и до...

0
Вакцинацијата на целото унгарско население против Ковид-19 е неизбежна, изјави унгарскиот премиер Виктор Орбан, додавајќи дека дури и „најтешките антивакери“ на...

Германија планира да го укине бесплатното тестирање за Kовид-19

0
Бесплатното тестирање за целото население беше воведено во март, но сега има повици парите на даночните обврзници да престанат да се распределуваат за...