таг: целосна

Зеленски: НАТО може да ја гарантира безбедноста за сите свои членки...

0
Целосна сила и загарантирана безбедност за сите членки на НАТО може да се обезбеди само со Украина во Алијансата, истакна претседателот Володимир Зеленски...

Османи: Украина останува најважниот приоритет, која се бори не само за...

0
“Две години од целосна инвазија и агресија на Руската Федерација кон мирољубив сосед. Две години смрт, деструкции и човечки страдања. Две години агресија...

„Телеграм“ за Кремљ во 21 век е како „Енигма“ за нацистите...

0
Од почетокот на руската целосна инвазија на Украина, апликацијата Телеграм оствари значително влијание врз украинската публика. Речиси милион корисници ја преземале апликацијата во...

Израел почнува опсада на Газа

0
Израелските одбранбени власти најавија целосна опсада на појасот Газа. Според израелскиот министер за одбрана Јаов Галант ваквата наредба е донесена поради,...

Рама со порака до властите во Косово и Србија

0
Премиерот на Албанија, Еди Рама, даде целосна поддршка на Косово во однос на одлуката за реципроцитет со Србија за личните карти...

Турција бара чаре да се најде коридор за извоз на житото...

0
Русија тврди дека нејзините сили презеле целосна контрола врз станбените населби во источниот украински град Северодоњецк. Жестоки улични борби траат веќе...

Зеленски: Инвазијата на Украина не е крај на плановите на Русија

0
Откако руски генерал изјави дека Русија сака целосна контрола врз јужна Украина, украинскиот претседател Володимир Зеленски предупреди дека руската инвазија на...

Москва: Украинскиот град Изјум е под целосна контрола на руските сили

0
Руските трупи претпладнево презедоа целосна контрола врз украинскиот град Изјум, изјави во Москва портпаролот на...

Херсон целосно падна во рацете на руската армија

0
Херстон е првиот украински град кој е под целосна контрола на руските окупатори. Градоначалникот изјави дека на територијата што ја управува...

ЌЕ ГРМИ НА ТРИБИНИ: Влезниците за Македонија – Исланд се распродадени

0
Фудбалската репрезентација на Македонија ќе има целосна поддршка на натпреварот против Исланд во рамки на квалификациите за Светското првенство (СП) затоа што целосниот...