таг: Целосната

Амб. Дир: Кримските Татари продолжуваат да трпат репресии од окупаторот рф

0
На 815-от ден од целосната руска воена агресија против Украина, се одбележува Ден на паметење на жртвите од геноцидот на кримско-татарскиот народ....

Унгарскиот лидер на екстремната десница повика на заземање на украинската област...

0
Русија уште пред целосната воена инвазија, ја предложи идејата за „поделена Украина“ меѓу Русија и Западот. Рускиот претседател Владимир Путин и другите...

Од почетокот на руската инвазија во Украина ранети се 1.186...

0
Руските инвазивни трупи оставија 1.186 украински деца ранети од целосната инвазија на 24 февруари 2022 година, соопшти Јавното обвинителство, пренесува Укринформ. ...

Бундесбанк: Забраната за увоз на руски енергенси може да ја турне...

0
Целосната забрана за увоз на руски енергенси може да ја турне германската економија во рецесија, предупреди денеска Централната банка, истакнувајќи дека...

Ердоган неман да протерува амбасадори, амбасадите рекоа дека нема да се...

0
Целосната дипломатска криза меѓу Турција и одредени моќни западни земји е избегната откако странските амбасади...