таг: цела

Половина милион луѓе протестираа против екстремната десница во Германија

0
Околу половина милион луѓе демонстрираа против десничарскиот екстремизам низ цела Германија во текот на изминатиот викенд, покажуваат прелиминарните податоци на тамошното Министерство за...

Нема скоро да летаме до Месечината и на Марс

0
Иако речиси цела деценија се најавува „спектакуларно“ враќање на астронаутите на Месечината, пред се американските, а потоа и оние на другите големи сили...

Акција на српската полиција, уапсени 12 педофили кои демнеле деца на...

0
Во полициска акција Армагедон, низ цела Србија, уапсена е група од 12 педофили, поради сомнение дека сториле кривични дела прикажување, прибавување...

Истражување – Доволно ли е еден викенд квалитетен сон за надминување...

0
Ако работите напорно цела недела и не спиете доволно, здравствените ризици на кои сте подложни не се намалуваат дури и ако го поминете...

(ВИДЕО) Снежно невреме во Србија

0
Снегот кој од синоќа паѓа низ цела Србија предизвика бројни проблеми,...

Во Лисабон протест на неколку илјади државни службеници и работници за...

0
Неколку илјади државни службеници и работници од приватниот сектор од цела Португалија се...

УЕФА го потврди официјалниот распоред на Македонија

0
Европската Фудбалска Федерација направи голема забуна во цела светска спортска јавност со потегот кој го повлече вчеравечер, бидејќи прво го објави комплетниот распоред...

(ВИДЕО) Цела Куба без струја по ударот на ураганот Ијан

0
Цела Куба остана без струја откако ураганот Ијан удри во западниот брег на островот. Владата...

Во недела бегалците пристигнуваат во Полска од цела Украина

0
Бегалците продолжуваат да пристигнуваат во Полска од цела Украина, вклучително и преживеаните од ракетниот напад на  железничката станица Краматорск. Во хуманитарниот...

Украина сама ја води Третата светска војна, вели претставничката на украинската...

0
Украина самата ја води Третата светска војна за цела Европа, вели во своето вечерашно гостување...