таг: ЦДЦ

ЦДЦ со препорака до Американците: „Не се вакцинирајте со Џонсон и...

0
Американскиот центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) им препорача на Американците да изберат една од двете други овластени вакцини...

САД почнуваат со вакцинирање против ковид-19 на деца од пет до...

0
Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) синоќа препорача вакцинирање на деца против ковид-19 од...

Американски центар за контрола и превенција на болести: Четврта доза вакцини...

0
ЦДЦ ја одобри третата доза за одредени имунокомпромитирани лица од 18 години па нагоре во август. Кажано е дека станува збор за трета...

Американците предупредени да не патуваат во неколку земји, меѓу нив и...

0
Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) ги предупреди американските граѓани да не патуваат во...

Ако земате лекови што можат да го ослабнат имунолошкиот систем мора...

0
ЦДЦ истакна дека луѓето кои имаат автоимуна состојба или земаат лекови што го ослабуваат имунитетот треба да разговараат со лекар пред да...