таг: ЦДУ

ЦДУ го потврди Армин Лашет за кандидат за германски канцелар

0
Претседателството на германската владејачка партија ЦДУ го поддржа Армин Лашет во кандидатурата за канцелар на парламентарните избори...

Утре избор на наследник на Меркел во ЦДУ

0
Христијанско-демократската унија (ЦДУ) на германската канцеларка Ангела Меркел утре избира нов лидер на партијата. Во трка за...