таг: Цвеклото

Сокот од цвекло треба да го пиете почесто, има 8 причини...

0
Цвеклото е исклучително здрав зеленчук, но поради вкусот многумина го избегнуваат. Ви претставуваме неколку важни причини поради кои сокот од цвекло е...

ЦВЕКЛОТО Е ИЗВОР НА ЗДРАВЈЕ! Го регулира крвниот притисок, го намалува...

0
Цвеклото е двегодишно коренестоо растение, со црвен вретеновиден корен и темно зелени лисја со црвени вени. Тоа е една од најкорисните и најлековити...

Здравје во чаша: Квасот од цвекло е супер пијалак

0
Цвеклото е зеленчук што треба да го консумирате редовно, бидејќи списокот од позитивни влијанија на организмот од него е огромен, без разлика...

Интересни нутритивни факти за цвеклото кои можеби не сте ги знаеле

0
Цвеклото припаѓа на истото семејство како спанаќот и блитвата, а покрај специфичниот вкус и исклучителната боја, цвеклото нуди неколку неверојатни придобивки за...