fbpx

таг: „Хјундаи“

„Епл“ и „Хјундаи“ ги здружуваат силите за самоуправувачки електричен автомобил

0
Јужнокорејскиот производител на автомобили „Хјундаи“ и американскиот технолошки гигант „Епл“ наскоро би можеле да го финализираат договорот за производство на самоуправувачки електрични автомобили,...