таг: Хрватска

Хрватска: Најмногу случаи на голема кашлица во последните 40 години

0
Сè зголемува бројот на заболени од голема кашлица во Хрватска, најмногу кај децата,...

Највисок број на заболени од голема кашлица во Хрватска во последните...

0
Во Хрватска се зголемува бројот на заболени од голема кашлица (Pertussis), повеќето се меѓу децата, па затоа се организираат пунктови за тестирање на...

Нови случаи на труења со газирани пијалаци во Хрватска

0
Неколку лица завршија во болница во Хрватска поради сомневање за труење со газирани пијалоци. Засега е потврдено дека само два случаи...

Aко сте во Хрватска не пијте од овој пијалок на Кока-Кола,...

0
Кока-Кола потврди дека од Хрватска привремено повлекува една серија на Кока-Кола во пластична амбалажа од 500 мл и две ограничени серии Romerquelle...

Македонски државјанин уапсен во Хрватска за шверц на 25 мигранти

0
Државјанин на Северна Македонија е уапсен и притворен во Хрватска поради шверц на...

Македонија преку Чешка до деветтото место на Мундијалот

0
Ракометната репрезентација на Македонија, играчи до 19 години, Мундијлот во Хрватска го заврши на деветтото...

Хрватска ја погоди ново невреме: Поплавени улици и паднати гранки во...

0
Хрватска денеска е погодена со уште едно силно невреме. Силни грмотевици,...

На киосците во Хрватска клиентите ќе можат да купуваат само весници...

0
реклама На киосците во Хрватска клиентите ќе можат да купуваат весници само во недела,...

(ВИДЕО) Делови од Хрватска и БиХ сè уште под вода

0
Хрватска деновиве ја погодија обилни дождови кои предизвикаа поплави во некои градови. Во Обровац состојбата денеска е нешто подобра, а вицепремиерот...

Епидемија со стрептокока ја зафати Хрватска

0
Во Хрватска на коронавирусот и грипот оваа зима им се придружи бактериската стрептококна инфекција. Според податоците на Хрватскиот завод за јавно здравство (ХЗЈЗ),...