таг: храна

Никогаш не треба да ја нарачувате оваа храна

0
реклама Порачувањето на храна од ресторан често изгледа како добра опција кога немате време,...

Лоши работи што ни се случуваат во телото кога внесуваме премногу...

0
Засладената храна нема најдобра репутација. Сите знаеме дека треба да се избегнуваат газирани пијалоци, засладени сокови и слатки. Но, тешко е да...

Обединети нации: 9 од 10 луѓе во Газа не можат да...

0
Висок претставник на Светската програма за храна на Обединетите нации денеска предупреди дека...

ОН предупредуваат на опасност од глад во Газа

0
Светската програма за храна на Обединетите нации (WFP) предупреди на опасноста од масовен недостиг на храна и широко распространет глад во...

Тешка ситуација во Газа, болниците се на работ на колапс

0
Сѐ повеќе се намалуваат залихите на вода, храна и лекови во Газа. Болниците се на работ на колапс. Се очекува тие...

Светската програма за храна предупреди дека драстично ќе се зголеми бројот...

0
Светската програма за храна (WFP) денеска предупреди дека намалувањето на финансирањето во хуманитарни...

Дали знаете што се случува со вашето тело ако јадете премногу...

0
реклама Пицата е омилена храна на многумина. Пицата е храна која може лесно да...

САД го одобри првиот орален лек за постпородилна депресија

0
Американската Агенција за храна и лекови (ФДА) го одобри првиот орален лек за третман на постпородилна депресија, под назив „Зурзува“ (Zurzuvae). Ова...

Предизвикува главоболка, замаглен вид: Ако сте го купиле овој производ, не...

0
Агенцијата за храна и ветеринарство ги информира потрошувачите дека се отповикува следниот небезбеден производ – QADRONE VERIEGATO Geechele 400, поради присуство на хлопирифос.Рок...

Од пазарот повлечен небезбеден путер од кикирики

0
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) постапувајќи по добиена нотификација преку Системот за брзо известување за небезбедни производи на Европската унија (RASSF), поради...