таг: хотел

Микробиолог открива која храна треба да се избегнува на шведска маса

0
Доколку преноќите во хотел, голема е веројатноста дека наутро ќе појадувате на шведска маса. Сепак, микробиологот Џеј Тетро предупреди дека има некои намирници...

Микробиолог откри која храна треба да се избегнува на шведска маса

0
Доколку преноќите во хотел, голема е веројатноста дека наутро ќе појадувате на шведска маса. Сепак, микробиологот Џеј Тетро предупреди дека има некои намирници...

Надвор од контрола пожарите на Родос и во областа Атика

0
Три села и хотел во планински дел на грчкиот остров Родос и две...

Рускиот тајкун Павел Антов пронајден мртов во Индија

0
Рускиот тајкун Павел Антов е пронајден мртов во хотел во индискиот град Раџагада, два дена откако неговиот пријател Владимир Буданов почина...

ВИДЕО: Хотел во САД, стар над три века, оштетен во огромен...

0
Историскиот хотел „Веранда хаус“ на островот Нантакет во Масачусетс (САД), стар повеќе од три века, бил оштетен во саботата, откако огромен пожар ја...

Србите за Божиќ му подготвија изненадување на притворениот Новак: Донесоа огромно...

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го поминува Божиќ во хотел со мигранти во нехумани услови. Но, Новак не е сам, тој е придружуван...

Еколошки остров: Вештачко островско одморалиште ќе се гради од пластичен отпад...

0
Пловечки хотел на брегот од Индискиот Океан на австралиска територија, кај Кокос островите, ќе се гради од вреќи полни со пластика, која...