таг: холивудски

Продуцентот Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и напад

0
Поротата во Лос Анџелес го прогласи Харви Вајнстин, поранешен холивудски филмски магнат, за виновен за силување на неидентификувана жена. ...

Абрамович бара пријателите да му позајмат пари за да може да...

0
Рускиот олигарх Роман Абрамович побара од своите пријатели, главно холивудски и американски моќници и брокери, да му позајмат милион долари за...

По 27 години Брус Вилис и Џон Траволта повторно глумат заедно

0
Двете холивудски ѕвезди последен пат глумеа заедно пред 27 години, кога и двајцата се согласија на сите барања на Квентин Тарантино во...

Ѕвездата Даниел Крејг наскоро пристигнува во Србија

0
Популарниот холивудски актер Даниел Крег наскоро ќе пристигне во Србија поради потребите за снимањето на вториот дел од филмот „Knives Out“, пишува...

Харви Вајнстин побара судот да му ја поништи пресудата за силување

0
Осудениот холивудски продуцент Харви Вајнстин (69) вчера побара од Апелациониот суд во Њујорк да ја отфрли пресудата за сексуален напад и силување,...

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците...

0
Легендарниот холивудски актер Ал Пачино (80) е фотографиран при својата ретка прошетка во јавноста кога неодамна се пријавил во хотелот „Хилтон“ во...

Џенифер Анистон се врати на сет: Актерката среќна поради снимањето на...

0
Една од омилените холивудски актерки, Џенифер Анистон, со нетрпение го дочека враќањето на работа, како и почетокот на снимањето на новите...