fbpx

таг: „Хитроу“

Патничкиот сообраќај на лондонскиот аеродром Хитроу опадна за 73 проценти

0
Најпрометниот британски аеродром „Хитроу“ забележа пад од 73 отсто во бројот на патници во 2020 година поради ограничувачките мерки воведени за борба против...