fbpx

таг: ХАС

Франција ја одобри вакцината на Модерна

0
Француската агенција за лекови (ХАС) соопшти дека одобрила употреба на вакцината против коронавирусот, развиена од американската компанија „Модерна“, откако истото го стори и...

Франција ја одобри вакцината на „Модерна“- првите дози пристигнуваат во наредните...

0
Француската агенција за лекови (ХАС) објави дека одобри употреба на вакцина против коронавирусот, што ја разви американската компанија „Модерна“, откако истото го стори...

Франција ја одобри вакцината на Фајзер

0
Француската агенција за лекови ХАС денеска соопшти дека ја одобрила вакцината од компаниите „Фајзер“ и „БиоНТек“ за употреба при вакцинирање на француските граѓани....