таг: хакери

Хакиран Твитер, украдени податоци од 200 милиони корисници, тврди експерт за...

0
Хакери ги украле адресите на е-пошта на повеќе од 200 милиони корисници на Твитер и ги објавиле на форум за хакерство на интернет,...

Ирански хакери со месеци гледале низ полициски канцеларии во Албанија

0
Иранските хакери кои месециве ја нападнаа Албанија, покрај нападот на системот за гранична контрола ТИМС,...

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина?!

0
Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евровизија, се наведува во публикацијата на апликацијата Телеграм. Килнет, група која...

Нов напад на руски хакери врз платформите на социјалните мрежи

0
Руски хакери започнале нов напад врз странски лидери, насочени кон платформите на социјалните медиуми со...

Руски хакери нападнале мрежи на НАТО

0
Руски хакери неодамна се обидeле да ги пробијат безбедносните мрежи на НАТО и вооружените сили...

Хакери нападнаа илјада американски компании

0
Хакери вчера ја нападнаа американската компанија „Касеја“ за да побараат пари од потенцијално можеби и илјада компании покриени со нивниот софтвер, што како...

Хакери украдоа кодови од компанијата за видео-игри ЕА

0
Хакери ја нападнале компанијата за видео-игри Electronic Arts (EA) и украле вредни информации, потврдија од гигантот, јави Би-Би-Си. Кибер-криминалците успеале да украдат...

Руски хакери повторно нападнале американски владини агенции

0
Руски хакери започнаа нов напад врз американски владини агенции и „тинк-тенкови“ користејќи имејл-адреса за маркетинг на Американската...