fbpx

таг: фудбалски

Официјално: Самсоненко го продаде Вардар за 32.500 евра!

0
Најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија, Вардар кој за прв пат во домашниот шампион игра во втората лига, од вчера има нов сопственик откако...

Неверојатен фудбалски ден – не очекуваат четири мега фудбалски пресметки во...

0
Денеска ќе биде најлудиот фудбалски ден оваа сезона затоа што на програмата ќе имаме четири големи фудбалски дерби натпревари во најквалитетните европски лиги....

Навивачот на Сити сè уште во кома по нападот во Белгија

0
Навивачот на англискиот фудбалски клуб Манчестер сити, кој беше нападнат на пат кон својот дом на враќање од натпреварот против Клуб Бриж во...

Њукасл ги замоли навивачите да не се облекуваат во арапски стил

0
Раководството на англискиот фудбалски прволигаш Њукасл, кој претходно овој месец доби сопственици од Саудиска Арабија, ги повика своите навивачи да не доаѓаат на...

Проблеми во ФИФА: Над 12 европски тимови сакаат да ја напуштат...

0
Повеќе од 12 национални фудбалски асоцијации ја известија УЕФА за нивните планови да се повлечат од ФИФА која сака Светското првенство на секои...

ИФАБ: Предлогот за 25 минутно полувреме ставен на разгледување

0
Меѓународниот борд на фудбалски асоцијации (ИФАБ), задолжен за промени на фудбалските правила, соопшти денеска дека на крајот од овој месец ќе го разгледа...

Стерлинг заминува од Сити

0
Англискиот фудбалски репрезентативец, Рахим Стерлинг, најави дека е сосема реално наскоро да го напушти Манчестер Сити. Тој има уште помалку од две години...

Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

0
Македонскиот фудбалски интернационалец Иван Тричковски е еден од најдобрите играчи во кипарскиот шампионат и во следните сезони ќе остане дел од АЕК Ларнака....

Реал и Атлетико нема да ги играат мечевите од Ла Лига...

0
Мадридските фудбалски тимови на Реал и Атлетико од Мадрид овој викенд нема да ги одиграат своите мечеви во рамките од редовното деветото...

Венгер најави голема новост на СП: Технологијата ќе ги носи тие...

0
Францускиот фудбалски стратег, Арсен Венгер веќе подолго време е без ангажман и тоа откако ја заврши приказната со Арсенал, па под голем знак...