fbpx

таг: фудбалерот

Меси горд на рекордната седма „златна топка“

0
Фудбалерот на ПСЖ, Лионел Меси, рече дека е горд на освојувањето на рекордната седма „Златна топка“, по врачувањето на наградата за најдобар фудбалер...

Погба останува без клуб, Реал Мадрид се откажува од трката за...

0
Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба повеќе не е во трансфер плановите на Реал Мадрид, кралскиот клуб се откажал од...

Гонсалвеш прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите

0
Фудбалерот од средниот ред на Спортинг Лисабон, Педро Гонсалвеш е прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите, објави веб-страницата на УЕФА....

Емерсон: Тешко е без кечап и путер, но ќе се навикнеме

0
Фудбалерот на Тотенхем, Емерсон Ројал ги коментираше промените во тимот по доаѓањето на тренерот Антонио Конте. Најпрво Италијанецот забрани кечап, мајонез и...

Роналдо за голот против Виљареал: Мило ми е што постигнав гол...

0
Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, кој го постигна победничкиот гол на гостувањето кај Виљареал во Лигата на шампионите (2:0), ги сподели своите...

Де Лихт: Многу ни е важно да сме први во групата...

0
Фудбалерот на Јувентус, Матијас де Лихт ги сподели своите очекувања за натпреварот од Лигата на шампионите против Челзи. – Играњето на „Стемфорд...

Ренато Санчез: Трансферот во Барселона беше готов летото, но пропадна поради...

0
Фудбалерот од средниот ред на Лил, Ренато Санчез проговори за интересот на врвните клубови за него. – Можеби Милан и Арсенал се...

Сергеј Милинковиќ-Савиќ пред трансфер во Јувентус

0
Фудбалерот на Лацио и српски фудбалски репрезентативец Сергеј Милинковиќ-Савиќ со својата форма во Лацио и понатаму е мета на големите фудбалски тимови. ...

ТРАГЕДИЈА: Почина млад фудбалер, доби срцев удар на тренинг

0
Фудбалерот на Раднички од Ратково, Александар Круниќ, почина на 30-годишна возраст откако доживеал срцев удар. Трагедијата се случила на тренинг кога му се...

Интер е подготвен да го продолжи договорот со Брозовиќ до 2026...

0
Фудбалерот од средниот ред на Интер, Марсело Брозовиќ наскоро ќе може да го продолжи договорот со клубот од Милано, објави „Фудбал Италија“. ...