таг: Фронтменот

Дејли Мејл: Победникот на Евровизија ја бакна девојката и отиде во...

0
Фронтменот на украинскиот бенд Калуш Оркестар, кој вчера победи на Евровизија, денеска е снимен како се збогува со девојка пред да се врати...

ФОТО: Цела Југославија го обожаваше, никој не знаеше низ што поминува,...

0
Фронтменот на „Електричен оргазам“, рокер и автор на легендарните хитови коишто сè уште ги пее цела поранешна Југославија, Срѓан Гојковиќ Гиле, во...