fbpx

таг: Френсис

Петто сезонско АТП финале за Зверев

0
Германецот Александер Зверев и Американецот Френсис Тијафо ќе играат во утрешното финале на АТП турнирот во Виена. Зверев, кој претходно оваа недела...

Сè за посети: „Фејсбук“ намерно дозволува ширење на омраза

0
Поранешната вработена во „Фејсбук“, Френсис Хауген изјави пред британските пратеници дека објавувањето содржини кои поттикнуваат омраза е „најдобар начин да се развие“ социјалната...