таг: Фредерик

Како последица на коронавирусот почина кикбоксер кој бил антиваксер

0
Белгискиот кикбоксер Фредерик Синистра почина како последица на коронавирусот во 42-та година од животот. Синистра не бил вакцинира, коронавирусот го сметал за...