таг: француска

Барса му даде ултиматум на Дембеле да каже до крајот на...

0
Шпанска Барселона ѝ дала ултиматум на својата француска ѕвезда Осман Дембеле до крајот на месецов да одговори дали планира да остане во каталонската...

Почина Натали Делон: Актерката ја загуби битката со туморот

0
Познатата француска актерка Натали Делон почина денес , во Париз, по долгогодишната и тешка борба со канцерот. Таа почина на 79-годишна возраст....

Брижит Бардо изјави дека нема да прими вакцина против коронавирусот

0
Поранешната француска актерка Брижит Бардо, инаку позната со децении по своите јавни критика кон општеството и властите, изјави дека нема намера да...