таг: фотограф

Колку мегапиксели има човечкото око?

0
Според научникот и фотограф, Д-р. Роџер Кларк, резолуцијата на човечкото око е 576 мегапиксели. Разликата е огромна доколку ова го споредите со камера...

Емануел Макрон со раскопчана кошула во лов на младите гласачки и...

0
Официјалниот фотограф на Емануел Макрон објави неколку фотографии од „зад кулисите“, и тоа пред вториот круг на претседателските избори во Франција. На една...

Неверојатни фотографии: Видете ја песната на птицата

0
Кетрин Свобода, фотограф на птици, успеала да направи неверојатни фотографии од птица додека пее. Сликите се направени во парк во Вирџинија. ...

Фотограф ја тужи Кет Вон Ди поради тетоважа со легендарната фотографија...

0
Познат американски фотограф поведе судска тужба против познатата уметница за тетовирање Кет Вон Ди, обвинувајќи ја за нарушување на авторските права на...