таг: фосил

Откриен непознат фосил на кит стар 41 милиони години

0
Палеонтолозите во Египет, откриле фосил на досега непознат вид кит, кој живеел пред околу 41 милион години, откриле палеонтолозите во Египет, пишува „Гардијан“. ...