fbpx

таг: формираше

СЗО формира нов експертски тим за утврдување на потеклото на коронавирусот

0
Светската здравствена организација формираше нова експертска група за тестирање опасни патогени, која, како што проценува, е „последна шанса“ да се утврди потеклото на...