fbpx

таг: „Форд

Ова е најпродаваниот автомобил во светот

0
Моделот „Форд Мустанг“ бил најпродаваниот спортски автомобил во светот минатата година, покажува анализата заснована на податоците за регистрација објавени од „С и П...

„Форд фокус“ на Колин Мекреј продаден на аукција за над 500.000...

0
Спортски тркачки автомобил „Форд фокус ВРЦ“, некогаш управуван од легендарниот рели-возач Колин Мекреј е продаден на наддавање за повеќе од 500.000 евра. ...

Новиот „Форд мустанг“ треба да се појави до 2023 година

0
Се очекува „Форд“ наредниве две години на купувачите да им понуди хибриден погон со следната генерација на својот популарен „коњ во галоп“… А,...

Недостигот од микрочипови ќе трае и во 2023 година

0
Водечките американски автомобилски компании „Форд мотор“ и „Џенерал моторс“ сметаат дека недостигот на микрочипови може да продолжи и во 2023 година. Според...

Форд затвора три фабрики во Бразил

0
Американскиот производител на автомобили „Форд мотор ко“ денеска објави дека годинава ќе затвори три свои фабрики во Бразил поради отежнувачките...